Rüyada Arı görmek

Rüyada Arı görmek

Rüyada arı görmek genel manada oldukça hayırlı bir rüyadır ve berekete ve bolluğa, para ve mal ya da mülke, berekete tabir edilir. Rüyada arı görmek çalışkanlığın, mutluluğun, iyi haberlerin, başarının ve takdir edilmenin, sadakanın, düşmana galip gelmenin, engelleri aşmanın, sorumluluğun, nimet ve ganimetin, rızkın bolluğunun, geçim sıkıntısının yaşanmayacağına, mal varlığının artmasına işaret etmektedir. Bu mal varlığı hiç kimseye özenmeyeceği kadar mal ya da servet elde etmesi olarak tabir edilir. Bazı durumlarda ise rüyada arı görmek olumsuz olarak yorumlanır, olumsuz olarak tabir etmek gerekir ise arı kargaşanın, açgözlülüğün, kıskançlığın, fesatlığın, sorumluluk sahibi olmamanın getireceği cefanın ve sıkıntıya işaret etmektedir.

Rüyada Arı Soktuğunu Görmek

Rüyada arı soktuğunu gören rüya sahibinin dünyada sahip olduğu nimetlere şükretmesi gerektiğine, şükür halinde daha çok nimet elde edeceğine işaret etmektedir. Rüyada arı sokması bazı durumlar da samimi bir arkadaş tarafından hayal kırıklığına uğratılacağına ve şaşıracağın, üzüleceğine delalet etmektedir.

Rüyada bir kovan dolusu arı görmek, arı sürüsü görmek ise rüyayı gören kimse için yine mal ile tabir edilir, eline yüklü miktarda para geçeceğine de delalet etmektedir.

Rüyada bir kimsenin kendisini arı olarak görmesi ise çok fazla sorumluk aldığına, yeni bir işe girip çok çalışacağına ve insanların gözü önünde takdir edileceğine bu sayede ise düşmanlarını alt edeceğine işaret etmektedir. Bazen de rüyada arı olmak düşmanlarının olduğuna ve kendisini alt etmek için çok büyük oyunlar oynadığına, rüya sahibinin ayağını kaydırmak için çok çalıştıklarına işaret etmektedir.

Rüyada arı sürüsü gören rüya sahibinin çok sevineceği bir haber tez zamanda kendisine ulaşır ve rüya sahibi de bu sevinç ile sadaka verir şeklinde tabir edilir.

Rüyada arı kovanı gören, arı yetiştiren kimsenin tehlikeli fakat çok yüksek kazançlı bir iş teklifi alacağına, bu iş için ince eleyip sık dokuması gerektiğine, dikkatli karar vermesi gerektiğine işaret etmektedir.

Rüyada Arı Yetiştirdiğini Görmek

Rüyada arı yetiştirmek aynı zamanda etrafında kendisine yarar sağlayacak insanların çokluğuna, başına gelebilecek bir talihsizlikte kendisine bir sürü insanın yardımı dokunabileceğine, geniş bir çevreye ve sadık dostlara da işaret etmektedir.

Rüyada Çiçek Üzerinde Bal Toplayan Arı Görmek

Rüyasında çiçek üzerinde bal yapan bal toplayan arı gören kimsenin zor zamanlarında yanında iyi arkadaşlarının olacağına ve ona yardımda bulunacağına da işaret etmektedir.

Rüyada eşek arısı gören rüya sahibinin aklında farklı düşünceler ve fikirlerin olduğuna, bu fikirleri gerçekleştirecek imkan bulduğunda ortaya sunacağına fikirlerinin beğenileceğine ve gerçekleştirmek için fırsat verileceğine, bu fırsatın da bir yakını tarafından kendisine verileceğine işaret etmektedir.

Rüyada bir arının rüya sahibine saldırması, rüyayı görenin kendisini rahatsız eden kişilerin var olduğuna ve bu kişileri hayatından çıkartması gerektiğine işaret etmektedir. Rüyasında bu arının saldırıp kişiye zarar vermesi düşmanlarından zarar görebileceğine, dikkatli olması gerektiğine, bu kişilerle iletişimi kesmesi halinde rüya sahibinin hayatına bir güzellik ve yenilik peyda olacağına, çok sevineceğine işaret etmektedir. Bazen de rüyada arı saldırması, kişinin evine arı dolması ise uzaktan gelecek bir misafirin haberinin kısa zamanda ulaşacağına, bunun için hazırlık yapacaklarına işaret etmektedir.

Rüyada Arının Bal Yaptığını Görmek

Rüyada arının bal yapması rüya sahibinin tatlı ve güzel bir yıl geçireceğine, iş ya da okul yaşamında sorumluluklarını başaracağına ve bu sayede ön plana çıkacağına işaret etmektedir.

Rüyada erkek arı gören kimse bekar bir bayan ise kısa zamanda güçlü, kuvvetli ve kendinden emin genç bir bey ile tanışacağına, bu kimse ile izdivaç gerçekleştireceğine işaret etmektedir.

Rüyada kraliçe arı görmek ise bir bayan için evin sorumluluğunun kendisinde olduğuna, evinde onun sözünün geçeceğine; bir erkek için ise rüyada kraliçe arı görmek iş yerinde makamının yükseleceğine işaret etmektedir.

Arının bal yaptığını ve peteğini gören rüya sahibinin ise eline beklemediği yerden para geçeceğine ve borçlarını kapatacağına işaret etmektedir.

Rüyada Arı Yakaladığını Görmek

Rüyada bir arıyı yakalamak, bir kaba kapatmak rüyayı görenin şansı yakalayacağına ve iyi değerlendirdiğinde hayırlı kapıların açılabileceğine delalet etmektedir.

Rüyada arı öldürmek beklenmeyen bir habere delalet etmektedir, yalnızca bir arı gören kimsenin bilgin ve insanların yararına iş yapan kimse olacağına işaret etmektedir.

Rüyada arı iyi talih şeklinde yorumlanır, Kur’an’da imanın, inanışın ve bilgeliğin simgesi olarak tabir edilir. Rüyada arı görmek zengin ve uyumlu kimselere, ailede yakın zamanda duyulacak ve henüz bilinmeyen evlilik ve hamileliklere işaret etmektedir. Arının vızıltısını duyan rüya sahibi bir haber alacaktır, rüyada evinin bacasından arının girdiğini gören kimse için bu hayırlı bir rüya değildir, ölüm olarak tabir edilir.

Rüyada bir arının çiçekten çiçeğe konması ise rüya sahibinin çok hareketli bir yaşamının olacağına, hayatın hep güzel yönleri ile hareket ederek mutlu bir yaşam süreceğine işaret etmektedir. Başka bir yoruma göre se çiçekten çiçeğe konmak kararsız ve panik olmuş bir yapıyı, işaret etmektedir.

Rüyada bir arının rüyayı görenin eline ya da başına konması o kimse için idareci olmaya işaret etmektedir. Rüyasında arı gören kimse bir çiftçi ise o yıl hasadının bol olacağına ve sevineceğine işaret etmektedir. Rüyada eşek arısının bir kimseyi sokması edepsiz biri yüzünden üzülüp ağlamaya delalet etmektedir. Rüyada bir kovanda bal dolu olduğunu görmek bir bayan için mala tabir edilir, kovanın içinde arıların olduğunu görmek ise çocuklarına tabir edilir.

Rüyada sarı arı görmek düşmanla tabir edilir, sarı arının soktuğunu gören kimsenin rezil bir insan ile muhatap olmak zorunda kalacağına işaret etmektedir. Bazen de bu rüya kavga ve mücadeleye, harbe de tabir edilmektedir.  

Rüyada siyah arı gören kimsenin ise çok önemli olmayan bir işinin kısa zamanda hallolacağına, çözüme kavuşup kafasının rahatlayacağına işaret etmektedir.

Rüyada bal arısı görmek hayırlı evlat ve ya eşe tabir edilmektedir.

Rüyada bir arı tarafından sokulduğunu görmek güzel bir söz işitmeye tabir edilir. Bazen de evinde çok fazla arı toplandığını gören kimsenin çevresince kötü ve dedikodu yapan bir kadına işinin düşeceğine işaret etmektedir. Bazen de rüyada arı sokması bir hastalığın iyileşmesine tabir edilir, çünkü arı sokması halk arasında şifa olarak bilinir.

Rüyada arının petek yaptığını gören kimsenin zamanında yaptığı bir iyiliğin mükafatını göreceğine, bu mükafatın maddi boyutta bir sürpriz olacağına ve rüya sahibinin çok sevineceğine işaret etmektedir.

Rüyasında bir arı ile konuştuğunu gören kimsenin yakın zamana kadar görüşemediği çok sevdiği bir arkadaşı ile görüşeceğine yorumlanır.

Rüyada arıların saldırısına uğrayan kimsenin yorumu sanılanın aksine hayırlıdır, kazanılacak haklı paraya, zengin idareciye, yatırım yapmaya, duygusal yüklerden tutulan sırlardan kurtulmaya işaret etmektedir.

Rüyada Arı Öldürdüğünü Görmek

Rüyada arı öldürdüğünü gören kimse ummadığı anda şaşıracağı bir haber alır. Arı kovanına girip çıkan kimsenin elinin bollaşacağına tabir edilir. Bu rüya aynı zamanda düşmanı olan kişiyi alt etmeye, düşmanı kahretmeye ve mahvetmeye işaret etmektedir.

Rüyada arı ölüsü gören rüya sahibinin ise kendisine zararının dokunabileceği bir düşmanının bir başkası tarafından alt edilmesine ve iki tarafın da düşmandan kurtulmasına, feraha ermesine, huzura kavuşmasına tabir edilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir