Rüyada Abanoz görmek

Rüyada Abanoz görmek

Rüyanızda abonoz ağacı ya da abonoz ağacından yapılmış eşyalar gördüyseniz, inatçı, huysuz biri ile evlilik ya da iş ortaklığı yapılacağına işarettir.

Abanoz ağacından yapılmış eşya görmek ise, iyi sonuçlanmayacak olaylarla karşılaşmaya işaret eder. Bir başka rivayete göre ise abanoz ağacı görmek kuvvetli, inatçı biri ile karşılaşma ihtimali olarak yorumlanır.

Abanoz ağacını rüyasında bir erkek görüyorsa neşeli ve zengin bir kadınla tanışacağına; kadın görüyorsa da katı kalpli zengin bir erkekle karşılaşacağına yorumlanır. Abanoz ağacından yapılmış eşya ortaya çıkacak farklı gelişmeler olarak tabir edilir. Rüyada abanoz ağacı görmek, uzak bir ülkeye gideceğinizle tabir edilir. Abanoz ağacından yapılmış ev eşyası, kadın ve erkek için de evlenmeye işaret eder. Fakat evlenilecek aday huysuz ve geçimsiz olacağından, bu evlilik uzun süre devam etmeyeceğine yorulur. Bir başka rivayete göre de; rüyanızda abanoz ağacı görmek, Hindistan gibi uzak ülkelere  gideceğinize bu seyahat sayesinde maddi manevi kazanç sağlayacağınıza seyahat arkadaşı edineceğinize ya da o bölgeye mensup zengin ama inatçı biriyle dostluk kuracağınız anlamına gelir. Bir başka rivayete göre ise:  inatçı birisi ile iş yapacağınızı gösterir. 

Abanoz ağacı görmek, kuvvet ve dirayete de işaret eder.

Bazı yorumcular da inatçı misafirlerle karşılaşmaya, ağacı satmayı da o misafirlerden kurtulmaya yorumlar. 

Abanoz ağacı çalışkan, azimli ve cimri kişiye işarettir.

*İbn-i Sirin: Abanoz ağacı gören kişi, kendi işinde sağlam ve çalışkan olmakla beraber cimri ve zengin olan, ama kimseye hayrı dokunmayan kişi olarak yorumlamıştır.

*Kirmani: Abanoz ağacı çalışkan, kararlı ve cimri kadına.Erkek görürse neşeli, zengin kadına; kadın görürse katı kalpli zengin bir erkeğe delalet eder. 
     

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir