Rüyada Abanoz ağacı görmek

Rüyada Abanoz ağacı görmek

Rüyada abanoz ağacını erkek  görmüşse keyfi yerinde ve malı mülkü çok olan bir kadına, eğer ki bu rüyayı bir kadın görmüşse içinde fenalık olan yine varlıklı bir adama işaret eder. 

Seyyid Süleyman'a göre Hindistan'a veya o Hindistanda yaşayan insanlar arasından olan varlıklı ve itibar sahibi birine işaret eder. 

Rüyanızda Abanoz Ağacıdan yapılmış eşya görmek anlaşması zor, kötü huylu ve işi yokuşa süren bir insanın hayatınıza gireceği anlamına gelir.

Rüyada abanoz ağacını kesmek suretiyle ondan kendine bir eşya yapmak kadın ve erkek için evlilik için hazırlıkların başlayacağına işaret eder.

Rüyada abanoz ağacı dikmek, çokça çaba sarfetmek zorunda olacağınız bir işe delalet eder. Bu badilereler kadın ve erkek için de baki olup birlikteliklerini sürdürmek için çok çaba harcamalarını gerektirmektedir.

Rüyada abanozdan yapılmış bir eşyanızın batıp bozulduğunu görmek, sonucu pek de iyi olmayan olaylar ile karşılaşmaya işarettir. Hayatınızda ters giden birkaç şey ile uğraşacağınız anlamına da gelir.

Muhiddin-i Arabî’ye göre rüyada abanoz ağacı görmek iyi değildir. Bazı yorumcular ise rüyada abanoz ağacı görmek, uzak bir ülkeye seyahat etmeye işarettir demişlerdir. Abanozdan yapılmış bir eşya görmek, hoş olmayan sonuçlarla karşılaşmaya işarettir.

İmam Cafer Sadık (a.s): Abanoz ağacı çalışkan, azimli ve cimri kişiye işarettir.

İbn-i Sîrîn: Abanoz ağacı, kendi işinde çalışkan ve sağlam olmakla beraber cimri ve zengin olan, ama kimseye hayrı dokunmayan kişiye işarettir.

Kirmanî: Abanoz ağacı kararlı, çalışkan ve cimri kadına işarettir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir