Rüyada Yazmak görmek

Rüyada Yazmak görmek

Rüyada boş bir sayfaya yazı yazmak miras edinileceğine delalettir. Rüyada yazılan yazı işlerin yolunda gitmesinin işaretidir. Kişi arzularını gerçekleştirecek demektir.

Yazı sol el ile yazılıyorsa, kişi kendisine yakışmayan çirkin eylemlerde bulunacak demektir veya kişinin yazar bir evladı olacaktır. Sağ el kullanılarak güzel şeyle yazmak, ilim ve irfan sahibi olmaya, bilgi ve becerilerin aktarılacağına işarettir. Kendini yazı yazarken gören kişi zor ve başa çıkılamayan işler yaparken hileye başvuracak demektir. Yazı yazan başka birini görmek ise kişiye hile ve hainlik yapılacak anlamına gelir.

Belli belirsiz, ne olduğu belli olmayan karışık şeyler yazmak, insanları hile yaparak kandırmaya delalettir.

Yazar olmadığı halde kitap yazan kişi, harama el uzatacak demektir. Kişi kendi hakkında kitap yazıldığını görüyorsa farzlarını yerine getirmiyor ve imanında aksama oluyordur. Çirkin bir yazı yazıldığının görülmesi, günahlarından tövbe ederek uzaklaşmaya işarettir. Aynı zamanda beklenmeyen ve aniden gelen bir miras demektir. Güzel ve estetik yazı yazdığını gören kişi sıkıntılarından Allah’ın yardımı ile kurtulacaktır.

İyi yazdığı halde başarılamadığını görmek kişinin işsiz kalacağına işaret eder. Yazılanların kaybolması da aynı sonuca delalettir. Yarım kalan bir yazı, kişinin amacına ulaşmada yarı yold kalacağını gösterir. Tamamlanan yazı ise tamamlanmış iş demektir.

Kuran’dan bir ayetin gömlek üzerine yazılması dine olan bağlılığa işarettir.

Okuma ve yazması olmadığı halde yazdığını gören kişi hile yapacak demektir. Bu şekilde geçim sağlanacaktır.

Alim olan birinin yazı yazdığını görmesi, hayır ve menfaate, rıskın artmasına, memur bir kimse için ise bereket ile yorumlanabilir. Şeriata aykırı bir şeyler yazmak hayırlı değildir.

Yeşil mürekkep kullanılarak yazılan yazı, artan iman ve ibadete yorumlanır. Kişi dünyada mutluluğa erer. Eğer kişi kötü biri ise vefaatı anlamına gelir.

Kan ile yazı yazılması, faizle parayı temsil eder. Bu para ödenemez ve mülk ya da malın elden çıkışına işarettir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir