Rüyada Yara görmek

Rüyada Yara görmek

Rüyada vücudunun yaralanmış olduğunu görmek çalışmanın neticesinde ele geçecek paraya ve kazanca delâlet eder.

Rüyada sağ elinin yaralandığını görmek erkek akraba veya yakınlardan görülecek yardıma, sol elinin yaralandığını görmek ise kadınlar tarafından görülecek yardıma, karnından yaralandığını görmek maddi konularda zarar etmeye veya üzücü sözler duymaya, kalpte yara görmek gençler için aşka, yaşlı kişiler için üzüntü ve sıkıntıya, iki ayağının da yaralandığını görmek bulunulan yerde devamlı çalışmaya ve yaşamaya, başın yaralandığını görmek sağlık konusunda ve maddiyatta dikkatli olmak gerektiğine, bacağın yaralandığını görmek çocuk ve akrabaların çokluğuna, baldırın yaralandığını görmek uzun ömre işaret eder.

Eğer rüyanızda yaralandığınızı fakat kan akmadığını görmek kişinin meziyet ve fazilete yaklaştığına delâlet eder. Rüyada akan yara görmek borca delâlet eder. Eğer rüyanızda vücudunda yarası olan bir kişinin tedavisine yardımcı olduğunuzu gördüyseniz bir yakınınıza maddi sıkıntı çektiği bir sırada destek olacağınıza işaret eder.

Seyyid Süleyman: Vücudunda yara ve çıban gören, onların miktarı kadar haram mala malik olur. Ancak, boyun üzerindeki yara ve çıban, rüya sahibinin üzerindeki borca ve emanete delalettir.
Bazı tabircilere göre cesedinde yara gören, felç olur. Başka bir kısım yorumcu için aynı rüya, akrabalardan birinin felç illetine maruz kalacağını haber verir. Bir rivayete göre de kamçı ile dövülmektir.

Ibn-i Kesir şöyle diyor: Rüya sahibi dedikodu yaparak adeta halkın etini yer. Rüyanın aynen çıkarak vücutta yara ve çıbanlar meydana gelmesi de muhtemeldir. Bunların kaybolduğunu görmek; hayırdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir