Rüyada Taha suresi görmek

Rüyada Taha Sûresi'ni okuduğunu veya okunduğunu işittiğini görmek hayırlı işler yapmaya, bol sevap kazanmaya, din yolunda yapılan iyiliklere, düşman karşısında galibiyete, memleketten ve aileden uzakta kalınıyorsa eve dönüşe, ahirette hesabın kolaylaşacağına işaret eder.

Cafer-i Sadık'a göre rüyada Taha Sûresi gören kişi dünyaya hayırlı eserler bırakır, uzun bir ömür yaşadıktan sonra iyi ve kalıcı bir isim bırakarak ahirete göçer.

İbn-i Sirin'e göre rüyada Taha Sûresi'ni kısmen veya tamamen okuduğunu görmek düşmanlara galip gelmeye işaret eder. Kirmani'ye göre rüyada Taha Sûresi gören kişi hayırseverliği ile şöhret bulur, her türlü kötülükten muhafaza olur, dininde hatalı davranır, gaflet içinde kalır fakat sonra bu halini düzeltir.

İbn-i Kesir ve Nafi'ye göre rüyada Taha Sûresi'ni gören kişi büyücülere düşman olur, Cenab-ı Hakk onun vasıtasıyla bunların birçoğunu ortadan kaldırır.

İbn-i Fuzale'ye göre rüyada Taha Sûresi gören kişi teheccüd namazını ve hayır yapmayı sever, dinî emirlere uymakta gafil davranır, sonra tövbe eder ve Allah'a tabi olur.

Abdulgani Nablusi'ye göre rüyada Taha Sûresi gören kişi gurbette ise ailesine kavuşur, düşmanını yener ve müşriklerin helakine vesile olur.

Molla Cami'ye göre rüyada Taha Sûresi'ni okuduğunu görmek hayra, çok sevaba, düşman üzerine galip gelmeye, hesabın kolaylaşacağına işaret eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir