Rüyada Saç görmek

Rüyada Saç görmek

Rüyada saç görmek maddi kazanca, mala ve ilişkilere işaret eder.

Seyyid Süleyman'a gore rüyada saçının çok uzadığını görmek kadın için kıymetinin artmasına, erkek için ise üzüntü ve endişeye delâlet eder. 

İbn-i Sirin'e göre rüyada hac zamanı saçının kesildiğini görmek dinde salah, selamet ve günahlara kefarete, haram aylarda saç kesildiğini görmek borç ödemeye ve kederden kutulmaya, genç bir adamın saçlarının beyazladığını görmesi fakirliğe, saçın azaldığını görmek sıkıntıya, borca veya hapse, saçı olmadığı için peruk takmak refahın artmasına işaret eder.

Ebu Said El-Vaiz'e göre rüyada saç görmek mala, uzun ömre, itibara, hayra ve makama, dağınık ve uzun saç görmek malın dağılmasına işaret eder.

Cafer-i Sadık'a gore rüyada saçın kesildiğini görmek hac, seyahat, izzet ve makam, mertebe ile tabir olunur.

Kirmani'ye göre rüyada saç görmek hac, ibadet, takva, şeref ve kıymete, saçın kendi kendine döküldüğünü görmek ana baba yüzünden üzülmeye, saçın kırlaştığını görmek din kuvvetine veya mal kaybına delâlet eder.

Rüyada saçının döküldüğünü görmek, daha çok para kazanabileceğiniz bir iş teklifine yada aklınıza gelip size çok para kazandıracak bir fikre delalettir.

Rüyada saç kestirdiğini gören kişi, girdiği işte çok çalışır, ancak karşılığında kısa sürede yükselerek, hayal ettiğinden daha çok para kazanmaya başlar.

Rüyasında saç kestiğini gören kişi, işi ile ilgili yeni bilgiler öğreneceği, bir seyahat, bir toplantı ya da görüşmeye katılır, rüyayı gören kişi çalışmıyor ise, yeni tanışacağı bir insan sayesinde hayatını düzene sokar, öğrenci ise öğretmenlerinden hayatını değiştirecek fikirler edinir.

Saçını boyattığını gören kişi, sevmediği bir işte çalışır, rüyasında başkasının saçını boyattığını gören, o kişi sayesinde sevmediği bir işten yada insandan kurtulur.

Rüyada saç taramak, para ya delalettir, taranan saç ne kadar uzun ve gür ise haneye girecek para o denli çok olacak demektir. Rüyada taranan saç, seyrek ve kısa ise, beklediğinizin altında kazanılacak paraya delalettir .

Başkası tarafından saçınızın taranması, saçın miktarına ve uzunluğuna bakmadan, zahmetsizce kazanılacak bir eşyaya delalettir.

Rüyasında saçının beyazladığını gören kişi, çocuk sahibi olur, evli değil ise çok yakın bir tanıdığının çocuğu olacağını haber alır.

Rüyada saçını kendi renginin dışında farklı renklerde görmek, fikir verdiğiniz bir yakınınızın bundan kazanç sağlayıp size de bu kazancı paylaşmayı teklif edeceğine delalettir.

Rüyada saçını yolduğunu gören kişi, o sırada yalnız ise şans yolu ile bir paraya sahip olur, yanında biri veya birileri varken saçını yolan kişi, hile ile bir paraya sahip olur.

Allame Meclisî: Saçınızı tıraş ettiğinizi görmek; üzüntü ve sıkıntıdan kurtulacağınıza, günahlardan tövbe edeceğinize, dindar ve takvalı biri olacağınıza işaret eder.

Saçınızın uzun olduğunu görmek; üzüntü ve sıkıntı yaşayacağınıza delalet eder.

Saçınızı kazıdığınızı görmek; insanlar önünde sizi küçük düşürecek bir iş yapacağınıza ve bu yüzden tövbe etmeniz ve sadaka vermeniz gerektiğine delalet eder.
Saçınızın oldukça dağınık olduğunu ve birbirine karıştığını görmek; dalgınlık ve perişanlığa işarettir.

Çağdaş Ulema: Saç boyamak; kaybolan veya zayi olan bir şey için boş yere emek sarf edeceğinize delalet eder.

Saç yıkamak; huzursuzluğa işaret eder.

Birinin saçını kesmek; bir başkasının zararından fayda göreceğinize işaret eder.

Saç örmek; daha önce bozulan bir ilişkiyi tekrar düzelteceğinize delalet eder.

Saçınızın bakımlı olduğunu görmek; iyi bir dostluğa işaret eder.

Dağınık saç görmek; aile içi anlaşmazlığa delalet eder.

Saçınızın renginin solduğunu görmek; mal varlığınızı kaybedeceğiniz şeklinde rüya yorumu yapılır.

Saçınızın siyah olduğunu görmek; sağlığın geleceği şeklinde rüya tabiri yapılır.

Saçınızın kırmızı olduğunu görmek; kendinizi insanlara sevdireceğinize işaret eder.

Kır saçlı olduğunuzu görmek; endişeleneceğinize delalet eder.

Saçınızın siyah, kısa ve dalgalı olduğunu görmek; durumunuzun kötüye gideceği şeklinde yorumlanır.

Saçınızı elinizle yıkadığınızı ama temizlenmediğini görmek emeklerinizin karşılığını alamadığınız için başınızın ağrıyacağına işaret eder.

Ağzınızda saç teli olduğunu görmek; ürkütücü bir durumla karşılaşacağınız şeklinde rüya tabiri yapılır.

Saçı olmayan bir erkek görmek; saygınlık ve zenginlik elde edeceğinize delalet eder.

Saçı olmayan bir kadın görmek; saygınlığınızı kaybedeceğinize işaret eder.

Kıvırcık saç görmek; aşk konusunda başarılı olacağınıza delalet eder.

Kadın saçına benzeyen uzun saçlı bir erkek görmek; aşkta ihanete uğrayacağınıza ve bu durumdan çok yara alacağınıza işaret eder.

Çorbanın içinden saç teli bulmak; bir tartışma yaşayacağınıza delalet eder.

Uzun ve beyaz saç görmek; mutluluğun ve bilgeliğin yani hayatta yaşadıklarınızdan doğru sonuçlar çıkarıp huzura ereceğinize işaret eder.

Saç yakmak; yapacağınız işlerde temkinli olmanız gerektiğine delalet eder.

Ölmüş bir erkeğin saçını görmek; saygınlık elde edeceğinize delalet eder.

Sarı saç görmek; mutlu bir yaşam süreceğinize işaret eder.

Saç fırçası ve toka görmek; baht açıklığı ve mutluluk şeklinde tabir olunur.

Saç kremi/ jöle görmek; saygınlık elde edeceğinize işarettir.

Bir kadının rüyasında saçının uzadığını görmesi; o kadının güzelliğinin arttığına işaretle tabir olunur.

Zengin bir kimsenin rüyasında başında bulunan saçı bir başka saçla ördüğünü görmesi; o kimsenin mal varlığının artacağına ve bir başkasından ödünç olarak aldığı maddi destekle ticarî işler yapacağına, eğer fakir ise borca gireceğine delalet eder.

Bir işçinin veya memurun rüyasında saçının tıraş edildiğini görmesi; o işçi veya memurun görevine son verileceğine işaret eder.

Bir kimsenin rüyasında saçlarının kendiliğinden döküldüğünü görmesi; o kimsenin anne-babası yüzünden bir acıya mübtelâ olacağına, bir kimsenin rüyasında saçının bir tarafından yolunduğunu görmesi; o kimsenin herhangi bir nedenle evinden ayrılacağına işaret eder.

Rüyanızda saçınızın azaldığını görmeniz; sizin fakirleşeceğinize, çoğaldığını görmeniz ise; sizin zengin olacağınıza delalet eder.

Rüyanızda hiç saçınızın olmadığını ve takma saç kullandığınızı görmeniz; sizin rızkınızın bollaşacağına delalet eder.

Bir kimsenin rüyasında başının dazlak olduğunu görmesi; o kişinin kedere ve hakarete maruz kalacağına işaret eder.

Bir kimsenin rüyasında başının dazlak olduğunu ve yeniden başında saç bittiğini görmesi; o kimsenin hayra nail olacağına ve şerefinin artacağına, kişinin rüyasında saçlarını bir tarakla taradığını görmesi; o kimsenin nimete mazhar olacağına işaret eder.

Rüyanızda saçlarınızın çoğaldığını ve sakalınızın uzadığını ve bütün saçlarınızı örüp başınızın üzerinde birtakım örgüler yaptığınızı görmeniz; üzerinizde borçlarınızın biriktiğine yorumlanır.

Bir kimsenin rüyasında bıyık ve koltuk altı kıllarını tıraş ettiğini görmesi; o kimsenin borçlarını ödeme imkânı bulacağına, kederlerinden kurtulacağına ve Hz. Peygamber (a.s.)'in sünnetine bağlılığına işarettir.

Bir kadının rüyasında saçlarını ördüğünü görmesi; o kadının hayra nail olacağına, herhangi bir fakirin rüyasında saçlarını ördüğünü görmesi; o fakirin işlerinin bitmeyeceğine,

Bir kişinin rüyasında saçının bitmemesi gereken yerlerde bittiğini görmesi; o kimseye keder ve üzüntünün isabet edeceğine delalet eder.

Bir kimsenin rüyasında kendisini çirkinleştirmeyecek şekilde saçlarını kısalttığını görmesi; o kimsenin keder ve üzüntülerden kurtulacağına, eğer varsa borçlarını da ödemede zorlanacağına yorumlanır.

Rüyada saçların gür görülmesi; kederli kimseler için kederlerinin artacağına, sevinçli kimseler için sevinçlerinin artacağına, bir kişinin rüyasında saçlarının ön tarafını dağınık ve perişan görmesi; o kimsenin zelil olacağına, arka tarafındaki saçlarını dağınık ve perişan görmesi; o kimsenin ihtiyarlık zamanında hor ve hakir olacağına işaret eder.

 Bir kişinin rüyasında koltuk altı kıllarının uzun olduğunu görmesi-o kimsenin istek ve arzularının yerine geleceğine, dini yönünün sağlam olduğuna işaret eder. Bir kimsenin rüyasında koltuk altı kıllarının çok olduğunu görmesi; o kimsenin rütbesinin yüksek olacağına yorumlanır.

Kişinin rüyasında karnında olan kılların çok olduğunu görmesi; o kimsenin çok borçlanacağına, keder ve üzüntüye uğrayacağına delalet eder.

Bir erkeğin rüyasında vücudunda saç bittiğini görmesi; o erkeğin hanımının hamile olduğuna, kişinin rüyasında kendi saçını kestiğini görmesi; o kimsenin makamından düşeceğine yorumlanır.

Bir kadının rüyasında saçlarının kömür gibi siyah olduğunu görmesi; o kadının kocasının malı ile zengin olacağına işaret eder.

Saçını yıkadığını ve sularının aktığını görmek başkalarının durumuna muttali olmaya, onların da kendi durumunu biliyor olmasına işaret eder.

 Ensesindeki saçları tıraş etmek borcunu ödemeye ve borcu kalmadığı için rahata ermeye delalet eder.

 Saçın büklüm büklüm olması menfaat ve hayır meydana gelmesine delalet eder.

Saça kına yakmak kadın için sevince, feraha ereceğinizin habercisidir.

Rüyada kulakta kıl görmek, ilme veya işitilecek bir söze delâlet eder.

Rüyada görülen kaş, kiprik, kol, göğüs ve baldır kılı, erkekler için zinet, kuvvet ve daimi bir mala delâlet eder.

Bir insanın rüyada saçının hayvan saçı gibi olduğunu görmesi, zahmet ve meşakkat çekmeye işarettir.

Saçının yumuşak olduğunu gören kimsenin liderinin malı artar.

Bir kadın saçının arkasından çekildiğini görse, haberi olmadan kocası, o kimse tarafından başka bir kadına davet edilir.

Bir kimse kendi saçının bakla olduğunu görse, malının tamamını kaybeder.

Göğüs ve dilde görülen kıl, azsa hizmet, güzel söz, ilim ve zekaya, fazla ise keder, hüzün vs. işaret eder.

Rüyada saçlarının üç örük örüldüğünü gören kadın, kocasından boşanır.

Sakalı siyah olan kimse, sakalında üçe kadar beyaz tüy belirdiğini görse, erkek bir çocuğu doğar.

Askerin tümünün başının ağarması, zaaf ve firara işaret eder.

Hasta kimsenin başının rüyasında bir günde ağardığını görmesi ise ölüm ve kefene yorumlanır.

Bir kimse rüyada sakalının beyaz ve berrak olduğunu görse, izzet, rütbe ve şöhrete kavuşur.

Rüyada saç kıran illetine yakalanmak, rütbenin gitmesine işaret eder.

Kadınların saçlarını tarayan ve gelinin yüzünü bezeyen kadını görmek, örtülü bir kadına tabir edilir.

Saçlarını kazıtan erkek iş hayatında tatsız olaylar yaşar demektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir