Rüyada Kuyruk görmek

Rüyada Kuyruk görmek

Bir hayvan kuyruğunun rüyada görülmesi dört anlama gelebilir; nimet, dostlar, mal, geçimde rahatlık.

Kişinin at, eşek ve inek gibi bir hayvanın kuyruğuna sahip olduğunu görmesi artacak gelire ve gelir kaynaklarına, mutlu rahat bir yaşama, ama dinin gereklerinin yapılmayarak bu konularda rahat davranılacağına yorumlanır. Kuyruğun uzunluğuna göre mal varlığı artacak demektir. Köpek ya da kurt gibi hayvan kuyruğuna sahip olmak haram kazanca ve mala işarettir. Bu kazancı sağlayan kişi çevresi ve toplum tarafından kınanacaktır.

Rüyada koyun kuyruğu görülmesi miktarına göre helal ve hayırlı mal kazanılacağına işarettir. Kısmeti bol ve bahtı açık çocuk sahibi olunacak demektir.

Kişinin rüyasında yemesi dince haram olan bir hayvan kuyruğu oluyorsa, haram kazanç sağlanacak demektir.

Başka bir yoruma göre ise uzun kuyruk görmek çok büyük bir sıkıntı yaşanacak demektir. Bir hayvanın kuyruğunu tuttuğunu görmek yanlış yapılan bir iş var demektir.

Kuyruğunu sallayan bir hayvan görmek mutluluk anlamına gelir.
 

Rüyada bir kuyruğa girerek sabırla sıra bekleyen kişi başarılı olacaktır. Kendi kuyruğunu görmesi ise yeni insanlarla tanışacak demektir.

Kuyruk tebayı ve millet gibi bir topluluğu da temsil eder. Bu anlamda kuyruk sahibi olan kişinin düşünce ve görüşleri toplum tarafından benimsenmiş demektir.

Rüyada kuyruk dedikodu ve iftira anlamına da gelir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir