Rüyada Kör olmak görmek

Rüyada Kör olmak görmek

Rüyada kör olmak dini açıdan sapıklığa, büyük bir mirasa sahip olunacağına ve mal varlığının artacak olmasına işarettir. Rüyasında kör olduğunu gören kimse zengin olacak ve dini gereklilikleri unutarak iman yolundan sapacaktır.

Eğer kişi kendisini bir başkasının kör ettiğini görüyorsa o kişi tarafından dini düşüncelerden uzaklaştırılacak demektir. Kafir bir kişi başkasının kendini kör ettiğini görüyorsa o kişi bu durumdan vazgeçer. Ancak o kişiyi üzüntü, zarar ve ziyan, keder takip eder. Rüyada körlük, fakirlik yüzünden dini işlerden vazgeçip dünyevi işlere fazlaca kendini kaptıran kişi demektir.

Rüyasında kör olduğunu ve bir kıyafete sarıldığını gören kişi ölecek demektir. Kör olan kişi hac ya da savaşmak gibi farzları yerine getirmelidir.

Başka bir yoruma göre rüyasında kör olan kişi iyi anılır, sözünde duran kimsedir. Rüya sahibi ilim irfan sahibi olacak demektir.

Rüyasında kör olup kıbleye ters duran kişi delalet içinde demektir. İki gözünün de kör olması kişinin utanmaz bir kişiliğe sahiptir. Kişi zengin olduktan sonra kör olur ya da fakirlikten sonra zengin olur. Yakınlarından kıymetli bir kişiyi kaybeder. Tüm ailesinin kör olması ve sadece kendi gözünün açık olması aile üyelerinin dini açıdan yanlış yolda olduklarına, günahkar olduklarına işarettir. Kişi ailesini doğru yola sevketmelidir.

Rüyasında gözlerinin açılıp körlükten kurtulduğunu gören kişi şükredip tövbe edecek demektir. Bu kişi kadın ise eşine karşı saygısının artacağına işarettir.

Tutuklu olan biri kör olduğunu görüyorsa kurtulacak ve özgürlüğüne kavuşacak demektir.

Kör bir insana yardım ettiğini rüyasında gören kişi iyilik ve hayırla birlikte iyi bir amele sahip olacak demektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir