Rüyada Kayık görmek

Rüyada Kayık görmek

Tiflisi Tabirleri: Çağdaş Ulema: Kayık görmek; bir değişiklik yaşayacağınıza işaret eder.

Açık havada kayıkla yolculuk ettiğinizi görmek; iyi ve güzel bir olayla karşılaşacağınıza delalettir

Kapalı havada kayıkla yolculuk ettiğinizi görmek; tatsız bir olayla karşılaşacağınıza işarettir.

Kayık küreği korku ve endişelirin geçmesine, kişinin durumuna uygun dost ve yardımcılara, Yelkenli kayık üzüntü ve kederin giderek sevinç ve neşe bulmaya delalet eder. (Ayrıca Bakınız; Gemi.)

Seyyid Süleyman: Rüyada sandal ve kayık görmek; üzüntüyle yorumlanır. Onlardan çıkmak hayra kavuşmaktır. Bir sandal veya kayık aldığını gören, kendi hataları yüzünden sıkıntıya düşer. Kayığa girdiğini ve bindiğini gören kedere duçar olur. Hanesinde sandal ve kayık görmek; geçim sıkıntısına delalet eder. Hayır değildir.

Bazı tabirciler demişlerdir ki: Kayık ve sandal halka yardım eden, onların işleriyle uğraşan küçük memurlara delalettir. İşe yaramaz hale gelmiş bir kayık; küçük memuriyette bulunanların tembelliklerine işarettir. Yeni kayık ise, bunun tersidir.

Kirmani diyor ki; Sandal ve kayık, rüyayı görenin rızkı ve evidir. Rüyasında bir kayık veya sandal yaptığını gören, ev yapar yahut yeni bir işe başlar. Bunları sattığını gören, evini elden çıkarır. Işini bırakır.

Yeni, geniş sandal ve kayık; karlı ise kullanışlı eve delalet eder. Sandalın kırılıp tahtalarının dağıldığını görmek; işinin bozulmasına yahut hanenin harap olmasına işarettir.

Sandalın denizde battığını gören, evinden veya geçim sıkıntısından dolayı kedere düşer. Eski, dar bir sandal veya kayık, sıkıntılı eve yahutta işe ve rızka delalet eder. Sandalın denizde batması, mal kaybına da işarettir.

Sandalın batması üzüntüye delalettir. Bunların su üzerinde kolaylıkla gittiğini gören, rahat geçinir. Sandal ve kayığın suda güçlükle ilerlemesi, yukarıdaki yorumun zıddıdır.

MollaCami Tabiri: Rüyada balıkçı kayığını görmek, rızık ve faydaya işarettir. Çünkü balıkçılar o kayıkla rızıklarını temin ederler. Rüyada garip bir şeye bindiğini gören kimse, bir kadınla evlenir. Yahut düşmanına galip gelir veyahut bir yere yolculuk yapar ya da ondan mal kazanır. Rüyada görülen yelkenli kayık üzüntü, keder ve sıkıntıları gidermeye ve gönlün açılmasına işarettir.

Rüyada geçit kayığına bindiğini görmek, Allahu Teâlâ’nın lütuf ve merhametine delâlet eder. Çünkü gemiler ve kayıklar Allah’ın kudretiyle su üzerinde akıp giderler. Geçit kayığına yakın görülen şey, rüya sahibinin yakınları ile tâbir olunur.

Rüyada küçük kayık küreği görmek, korku ve tehlikelerden selâmete kavuşmaya işarettir. Yine kürek görmek, güç işlerde kendisine yardım edecek dost ve arkadaşa işarettir.

Rüyada balıkçı kayığına bindiğini gören bekar ise evlenir, sıkıntılarından, üzüntülerinden, kederlerinden kurtulur, günahları af olur, düşmanlarına galip gelir.

Kayığın kırılıp tahtaların dağıldığını görmek, işlerin bozulmasına, yahut geçiminin daralmasına işarettir.

Bindiği kayığın dalgalara tutulduğunu gören, rızk ve geçim için zorlanır.

Çektiği küreğe rağmen kayığın yerinden kımıldamadığını gören, kendi çalışmasına ve dışarıdan yapılan yardıma rağmen, malını kurtaramadığını ve geçiminde çok zorlandığım görerek büyük bir sıkıntıya düşer.

Evinde kayık görmekte hayır yoktur.

Rüyada bir sandal yaptığını gören, bir ev yapar veya bir işe başlayarak, rızkını ve geçimini sağlar.

Yeni ve büyük kayik karli bir ise, kullanışlı rahat bir eve; aksi dar kayık, bu rüyanin aksiyle yorumlanır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir