Rüyada İbret görmek

Rüyada İbret görmek

Rüyanızda kınadığınız bir olay veya kişiden ibret alarak ders çıkardığınızı gördüyseniz etrafınızdaki insanları başarıları dolayısıyla takdir edeceğinize ve saygı göstereceğinize işaret eder.

Rüyada ibret olsun diye bir kişiyi cezalandırdığınızı gördüyseniz işlerinizde iş arkadaşlarınızla veya evinizde aile halkıyla ilgili kararlara varacaksınız ve bunlar neticesinde onları cezalandıracaksınız demektir.

Eğer rüyanızda bir kişinin ibret verici bir olayı anlattığını gördüyseniz çeşitli konularda girişimlerde bulunurken hazırlıklı ve temkinli hareket etmeniz gerektiğine ve böylelikle bazı olumsuzlukların önüne geçebileceğinize işaret eder.

Rüyada toplumu ilgilendiren bir konuda halkın ibret aldığını görmek sosyal hayatta ve geniş kitleleri kapsayan konularla ilgili eleştirel bir tutumda olacağınıza ve olması gerektiğini düşündüğünüz hususları insanlara yaymaya çalışacağınıza işaret eder.

Bir başka rivayete göre ise rüyada ibret verici bir olayla karşılaştığını görmek vefasızlığa ya da nankörlüğe işaret eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir