Rüyada Duhan suresi görmek

Rüyada Duhan suresi görmek

Rüyada Duhan Sûresi'nin tamamını veya bir bölümünü okuduğunu ya da dinlediğini görmek şeref ve yüceliğe, gönül ferahlığına, imanın sağlam olmasına, hayra ve iyilik yapmaya, kabir azabından uzak olmaya delâlet eder.

İbn-i Sirin'e göre rüyada Duhan Sûresi'ni tamamen veya kısmen okuduğunu gören kişi geceleri ibadet ve taatle meşgul takva sahiplerinden olur.

İmam Cafer Sadık'a göre rüyada Duhan Sûresi'ni görmek Allah tarafından bol rızka, ihsana, refaha ve iç güzelliğine işaret eder.

Kirmani'ye göre rüyada Duhan Sûresi'ni okuduğunu veya dinlediğini görmek dünya işlerinden vazgeçmeye ve kendini ahirete vakfetmeye, rızkın bol ve bereketli olmasına, doğru sözlü, güvenilir bir insan olmaya ve düşmana karşı her zaman üstünlük sağlamaya delâlet eder.

İbn-i Kesir'e göre rüyada Duhan Sûresi görmek zorbaların kuvvet ve hışmından, kabir ve cehennem azabından emin olmaya işaret eder.

Abdulgani Nablusi'ye göre rüyada Duhan Sûresi görmek makam ve şeref sahibi olmaya, düşmandan kurtulmaya delâlet eder.

Nüzhetü'l-Mecâlis adlı kitaba göre bir kimsenin rüyasında Duhân Sûresini okuması o kimsenin cehennem azabından lurtulalacağına yorumlanır. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir