Rüyada Çayır

Rüyada Çayır, Çimen Görmek

Rüyada çayır, çimen görmek berekete, menfaat kazanmaya, sevinç ve mutluluğa delâlet eder. Rüyada bir çayırda oturduğunu görmek işlerin iyi bir düzende ilerlemesine ve rahatlığa işaret eder.

Rüyada çayır, çimen üzerinde yürüdüğünü görmek dertlerden uzaklaşmaya ve sorunsuz bir dönemin başlangıcına işaret eder. Rüyada çayır, çimende uyuduğunu görmek sağlıklı ve uzun bir ömre delâlet eder.

Cafer Sadık'a göre rüyada çayır, çimen görmek dine, itikada, işlerde düzen ve geçime, yöneticiliğe, büyük şahsiyete, hayra, kadına ve murada işaret eder.

İbn-i Sirin'e göre rüyada çayır görmek inanca, rüyada bir çayırda olduğunuzu görmek ve çayırın kime ait olduğunu bilmemek dinî inancınızın temiz olduğuna, rüyada başkasına ait bir çayırı seyrettiğinizi görmek dindar ve büyük şahsiyetlerle arkadaş olacağınıza, rüyada kendinize ait bir çayırda gezdiğinizi görmek geçiminizin iyi olacağına delâlet eder.

Kirmani'ye göre rüyada çayır görmek büyüklüğe, rüyada ilkbaharda yemyeşil bir çayırın içinde çiçek açtığını ve suların aktığını görmek şehit olarak öleceğinize, rüyada çayırdan çiçek topladığınızı görmek zahmetle mal elde edeceğinize işarettir.

Cabir Mağribi'ye göre rüyada çayır görmek kadına, rüyada yemyeşil bir çayır görmek aksi bir kadınla evleneceğinize, rüyada rengi yeşil olmayan bir çayır görmek iyi huylu bir kadınla evleneceğinize delâlettir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir