Rüyada Arsa görmek

Rüyada Arsa görmek

Rüyada arsa görmek mala ve mülke, berekete, para kazanmaya, idareciliğe, biri ile yakıştırma ve iş yaşamında uyum kurmaya, tertipli ve düzenli bir yaşama, bir kimse ile eşleşmeye ve evliliğe işaret etmektedir. Bazı durumlarda eş ile tabir edilir. Olumsuz bir tabir olarak ise rüyada arsa görmek rüya sahibinin günlerini boşuna geçireceğine, hayal dünyasında yaşadığına ve gerçek hayattan koptuğuna, uğursuz bir işe, bela ve musibete uğramaya, sıkıntılı ve kötü günlerin geleceğine, geçimsizliğe, aile içinde huzursuzluğa ve ayrılık yaşamaya işaret etmektedir.

Rüyada geniş ve çok büyük bir arsa gören rüya sahibinin evlilik hayatının huzurla geçeceğine, yaşamının kolaylığına, geniş bir yaşama, hayat standartlarının bir çok insana göre çok üstte olacağına, arkadaş ilişkilerinde lider konumda olup onları idare edeceğine, sözü dinlenen ve itaat edilen bir kimse olacağına, varlıklı bir kimse olup etrafında bu varlıktan faydalanmak isteyen insanların olduğuna işaret etmektedir.Rüyada görülen arsa küçük ya da dar ise ya da arsanın iki bina arasına sıkıştığını görüyor ise rüya sahibinin bir süre darlık yaşayacağına, ancak sabır ve sebat ile beklediği takdirde, sinirlerine hakim olduğu takdirde kazananın kendisi olacağına, düzlüğe çıkacağına ve huzuru bulacağına işaret etmektedir.

Rüyada Arsanın Taşlarla Dolu Olduğunu Görmek

Rüyada arsasının taşlarla dolu olduğunu gören kimsenin parasının ve ya malının taşların sayısı kadar artacağına eşya ya da kıyafetlerinin çoğalacağına, arsasında bitkilerin olduğunu gören kimse için ise yeni bir iş bulacağına ve kazancının yüksek olacağına işaret etmektedir.

Rüyada arsa gören kimse kendisine yeni bir ev alır şeklinde tabir edilir. Bu rüya uzun süre ev almak için birikim yapan kimselere müjde olarak yorumlanabilir. Rüyada görülen arsa temiz ve geniş ise elde edilecek malın da temiz ve geniş olacağına; görülen tarlanın pis ve küçük olduğunu gören kimsenin ise küçük bir mal elde edeceğine tabir edilir.

Rüyada Bir Arsaya Ev Yaptığını Görmek

Rüyasında bir arsaya ev yaptığını gören kimsenin bu dünyadaki edineceği mallara ve mülklere, çalışkanlığına, bazı durumlarda ise dünyalık hayattan uzaklaşıp dini manada mertebesinin yükselmesine işaret etmektedir.

Rüyada Arsaya Alarak Arsaya Ev Yaptığını Görmek

Rüyada arsa alarak arsaya ev yaptırdığını gören kimsenin memleketinde bir yer, bir arsa kendisine kalacağına, bu arsanın zamanla çok değerleneceğine ve kendisine büyük maddi getiri sağlayacağına işaret etmektedir.

Rüyada Arsa Satın Aldığını Görmek

Rüyasında arsa satın aldığını gören kimsenin dünyalık işleri düzene girer, kendi kurallarını tatlı dille kabul ettirir, kendisini reddeden kişiye karşı uzun uğraşlar ile kalbini kazanır, işi yoksa bir iş sahibi olur, bekar ise evlenir, evli ise çocuk ile tabir edilir. Rüyada arsa satan kimsenin ise borca girip paraya ihtiyacı olacağına ve bu sebeple bir takım ziynet eşyasının ya da değerli malının elinden çıkacağına ve bunun parası ile borcunu kapatacağına işaret etmektedir.Rüyada arsa satmak başka bir yoruma göre ise dizginleri ele almaya ve düşmanına karşı başarıya, inatçı kimseyi dize getirmeye ve dediğim dedik kimseyi altetmeye, ikna olmayan bir kimseyi bir konuda ikna etmeye, bir işe alınmak için dil ve ter dökmeye işaret etmektedir.

Rüyada Arsayı Parsel Parsel Ölçerken Görmek

Rüyasında arsayı parsel parsel ölçmek, adımlar ile saymak, arsanın boyutları ile ilgili birileri ile konuşmak beğenilecek ve tam size göre olduğunu düşüneceğiniz, ortak zevklerinizin olduğu varlıklı biri ile tanışmaya tabir edilir. Rüyada adım adım tarlayı ya da arsayı sayan kimsenin mertebesinin yükseleceğine, güçlenip kendine güveneceğine işaret etmektedir.  

Rüyada Ekin Ekerken Görmek

Rüyada arsaya ekin ekmek rüyayı gören kimse için ise bu dünyadaki rızkının artacağına, o yıl bolluk yaşamaya; çiftçi için çok iyi hasat elde edeceğine işaret etmektedir.

Rüyada arsasının etrafını duvar ile çit ile ya da tel ile, ağaç ile ve ya benzer nesneler ile çevirdiğini gören kimsenin malını koruma altına alacağına, yeni bir mal edinip bunu kimseye söylemeyeceğine, yaptığı bir işten çevresindekilerin memnun kalacağına ve rüyayı göreni tavsiye edeceğine, bu sayede işlerinin açılıp yoğunlaşacağına, nazik ve terbiyeli davranılması takdirde bundan hoşlanan bir kimsenin önemli bir teklifte bulunacağına işaret etmektedir.

Rüyada Arsa Sattığını Görmek

Rüyada arsa satan kimsenin elinden bazı yorumlara göre bir miktar para çıkar şeklinde tabir edilir. Rüyasında arsa kazan kimse zor ve meşakkatli, herkesin cesaret edemeyeceği bir işin içine girer ve alnının akı ile bu işten çıkar şeklinde tabir edilir.

Rüyasında kendi arsasının başkaları tarafından ölçüldüğünü gören rüya sahibinin malına karşı dikkatli olması gerektiğine, sizi ilgilendiren bir konu hakkında başkalarının karar vermeye çalıştığına tabir edilen uyarı niteliğinde bir rüyadır.

Rüyada arsayı sessiz ve tenha gören o arsanın ortasında oturan kimsenin yalnızlık duygusu ile kendini kötü hissettiğine, yardıma muhtaç olduğuna, hayata karşı küslüğe, sevdiği bir kimse ile arasının bozulmasına, üzüntü ve keder duymaya işaret etmektedir.

Rüyada geniş susuz, kuru topraklı bir arsada gören kimse yakın zamanda bir yolculuğa çıkar, uzak bir diyara gider ve oradan yüklü miktarda para ile döner şeklinde tabir edilir.

Rüyada Arsa için Pazarlık Yaptığını Görmek

Rüyada bir arsa için pazarlık yaptığını gören rüya sahibinin külfetli bir işten kurtulmak için çaba harcayacağına, hatalarını düzeltmeye çalıştığına, kendisini sömüren bir kimseden yakasını kurtarmasına ve buna sevineceğine, eli açık yabancı kimse ile muhatap olacağına, birkaç hafta içinde duyulacak müjdeli bir habere işaret etmektedir. Bazen de pazarlık yaptığını gören kimsenin yakın zamanda bir ev alacağına, zengin bir kimse ile evlilik yapacağına, eşinin mal ve mülkünün çok fazla olacağına, ihtiyacı olan bir arkadaşına yardım eli uzatacağına, kişinin var olan yaşamını değiştirmek için çaba harcadığına, parasını dikkatli harcaması gerektiğine işaret edilmektedir.

Rüyasında ekilmiş ve yeşermiş bir arsa olduğunu ve bu arsanın kuraklaştığını ve çorak bir bozkıra döndüğünü gören rüya sahibinin dini açıdan sünneti terk edeceğine, günahkar kimselere yöneleceğine işaret etmektedir. Arsasından çıkıp gittiğini gören rüya sahibinin elinden beklemediği anda malının çıkacağına tabir edilir, çıktığı arsaya geri dönen kimsenin ise kaybettiği malı geri kazanacağına işaret eder, boşandığı bir eşi var ise tekrar evlenir şeklinde tabir edilir.

Rüyada arazisinin etrafında bir çukur olduğunu gören kimsenin eşi ile tartışacağına tabir edilir, eğer çukura girmez ise önce kavga edip sonra barışacağına işaret eder. Rüyasında arsasını teftiş ettiğini gören kimsenin dünyalık işleri fazlalaşır ve dünyalık işleri ile çok meşgul olur diye tabir edilir.

Rüyada arsasının ya da arsasının üzerinde yapılmış olan evinin, barakasının yandığını gören kimsenin haram kazanç sağlayacağına, kötülüklere uğrayacağına, kendisi ile çok uğraşan bir düşmanın varlığına, felakete tabir edilir.

Rüyada yeşillenmiş, ekili dikili, ağaçlı ya da yiyecek büyüyen bir arsasının olduğunu gören rüya sahibi için bu rüya çok hayırlıdır. Rüyayı gören kimsenin sıkıntısız, rahat, bolluk ve bereket içinde bir hayat yaşayacağına, dünya malı konusunda hiçbir eksiği olmayacağına, sağlık ve huzur içinde bir ömür geçireceğine işaret etmektedir.

Rüyada arsasında meyve ağaçlarının yetiştiğini gören kimsenin eline çok fazla gıda geçer ve bunları etrafına, fakir fukaraya dağıtarak sevaba girer şeklinde tabir edilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir