Rüyada Arpa görmek

Rüyada Arpa görmek

Rüyada arpa görmek bolluk ve berekete, mal ve rızka, paraya, altına, kısmete, zahmetsiz kazanç sağlamaya işaret etmektedir.

Rüyayı gören kimse çalıştığı müddetçe emeğinin karşılığını alacağına tabir edilir. Rüyada arpa görmek düzenli bir şekilde elde edilecek zahmetsiz, yorulmadan elde edilecek kazanca tabir edilir. Bu rüya genellikle hayra yorulur. Rüyada arpa görmek genel olarak rüya sahibinin beklediği bir haberin, gideceği bir yolun olumlu gerçekleşeceğine işaret etmektedir.

Rüyada arpa ektiğini gören rüya sahibinin yüklü miktarda para alacağına tabir edilir.

Rüyasında bir ambar dolusu, filo dolusu ya da bir oda dolusu arpa gören rüya sahibinin kendisine memlekette bir yer, bir tarla, bir arsa ya da bir miras kalacağına ve ihtiyaç duyduğu paradan çok daha fazla para elde edeceğine işaret etmektedir.

Rüyada arpa ektiğini gören kimsenin çok beklediği ve bu bekleyişin çok uzun sürdüğü bir kazanca sahip olacağına işaret etmektedir.

Rüyada Arpa Biçtiğini Görmek

Rüyasında arpa biçtiğini gören rüya sahibibinin ise beklentilerinin yakın zamanda gerçekleşeceğine evine ve ailesine bereket yağacağına, rüya sahibinin azmi ile rızkını kendi çıkaracağına işaret etmektedir. Bazı durumlarda ise arpa biçmek hayra yorulmaz. Bazı durumlarda arpa biçmek hastalığa, üzüntüye işaret etmektedir.

Rüyasında kendi tarlasına bir başkasının arpa ektiğini ya arpasını ekip biçtiğini gören kimsenin ise malına bir düşmanını göz koyduğuna, malını elinden almak için türlü oyunlar oynadığına yorumlanan uyarıcı niteliğinde bir rüyadır.

Rüyada Arpa Tarlası Görmek

Rüyada arpa tarlasını görmek, arpa tarlasında dolaşmak gelecek yılın çok bereketli bir yıl olacağına ve iş yaşamında bir koyup beş alacağına, bollukla geçecek bir yıla ve ardından gelecek huzura işaret etmektedir.

Rüyasında arpa biçtiğini gören kimsenin hac ve zekatı yerine getirilmesini gerektiren bir malın eline geçeceğine işaret etmektedir.

Rüyada avcunda arpa olduğunu gören kimsenin eline arpanın çokluğu kadar para sayılacağına tabir edilir.

Rüyada çuvallara doldurulmuş arpa gören kimsenin tek başına elde edemediği bir malı bir ahbabının yardımı ile hakaret ederek elde edeceğine işaret etmektedir.

Rüyada arpa yemeği yaptığını gören, arpa yemeği yediğini gören kimsenin hazır yemeye alışmasına, kazancına ortak olmaya çalışanlara işaret etmektedir.

Rüyasında arpa yiyen kuş ya da benzer hayvanlar gören kimsenin zorda olan bir kimseye yardımda bulunacağına, zorluktan bolluğa çıkaracağına, keyfi harcamaları kısacağına, ölçüyü sağlayacağına işaret etmektedir.

Rüyada Arpa Sattığını Görmek

Rüyada arpa sattığını gören kimsenin kazanç sağlanan bir işten teklif alacağına, rüya sahibinin kabul etmesi halinde çok karlı kazanç elde edeceğine işaret etmektedir. Rüyada arpa sattığını gören kimsenin bazı tabirlere göre de kendisini koruyacak bir büyüğe ihtiyacı olduğuna, o büyüğü bulacağına, kendisine yardımda bulunacağına, büyüğün rüya sahibini koruyup kollayacağına, birlikte yeni bir işe gireceklerine ve bu sayede çok kazanacaklarına işaret etmektedir.

Rüyada bir marketten, bakkaldan, çiftçiden arpa aldığını gören kimsenin elinin bol olduğu zamanlarda birikim yapacağına, darlık yaşadığı zaman ise bu birikimi kullanacağına, önlem alması ile bu zorlu günleri atlatacağına işaret etmektedir.

Rüyasında kuru ya da yaş arpa görmek, haşlanmış arpa yediğini gören kimsenin hayra ereceğine işaret etmektedir.

Rüyada Kendisine Arpa Edildiğini Görmek

Rüyasında kendisine arpa hediye edildiğini ve ya çuvalla verildiğini gören kimsenin sağlığa, güç ve kuvvete, hayra sahip olacağına tabir edilmektedir.

Rüyasında arpanın çuvallarında çürümüş olduğunu gören rüya sahibi için bu rüya iyi değildir, maddi kayba tabir edilir.

Rüyada arpayı topraktan ayıkladığını gören rüya sahibinin mallarının ucuzlayacağına işaret etmektedir.

Rüyada Arpa Yediğini Görmek

Rüyasında arpayı yediğini gören kimsenin bazı tabirlere göre harcamalarına dikkat etmesi gerektiğine tabir edilir. Bazen de hayatında bir süre tasarruflu olması gerektiğine tabir edilir.

Rüyada Ekili Arpa Tarlası Görmek

Rüyasında ekili arpa tarlası gören rüya sahibinin de yine bolluk ve bereketli bir yılına işaret etmektedir.

Rüyada arpa tarlasını suladığını gören malının ve mülkünün artması için çok çalışacağına işaret etmektedir. Arpa görmek bazı tabirlere göre beden sağlığına tabir edilir.

Rüyada Arpa Satın Aldığını Görmek

Rüyasında arpa satın aldığını gören kimsenin dünya hayatını ahiretine satacağına tabir edilir.

Rüyada buğday ile arpayı değiştirdiğini gören kimsenin Kur’an-ı Kerim’i unutarak şiir gibi şeytan işleri ile meşgul olacağına; yalan söyleyeceğine, fesat karıştıracağına ve şeytana uyacağına tabir edilir.

Rüyada arpa başağı gören rüya sahibinin hayırlı bir evlada sahip olacağına işaret etmektedir. Rüyasında arpa başaklarını demet haline getiren, çaplayan rüya sahibinin çocuklarının biri ya da birden fazlasının evleneceğine ya da askere gideceğine, bu işler ile uğraşacağına işaret etmektedir. Rüyada tarladan arpa başaklarını toplayarak bir araca yüklediğini gören rüya sahibinin çocuklarından birinin işini ya da memurluğunu kaybedeceğine tabir edilir.

Rüyada Arpa Başağı Görmek

Rüyada arpa başağı görmek bazı durumlarda da evlat ya da torun olarak tabir edilir. Başak toplamak bazı tabirlere göre ise miras peşinde koşmaya tabir edilir.

Rüyasında bir arkadaşının kendisine arpa verdiğini gören rüya sahibinin arpa miktarınca hayır göreceğine işaret etmektedir. Bazı tabirlere göre de arpa aldığını gören kimsenin bilgin bir çocuğunun olacağına tabir edilir.

Rüyada Arpadan Ekmek Yaptığını Görmek

Rüyada arpadan ekmek yapan rüya sahibinin Allah’ı hoşnut edeceğine işaret etmektedir. Arpa yemeği bazı tabirlere göre arkadaşı ile rüya sahibinin kavga edeceğine tabir edilir. Arpa genç kızlar için kısmet ve evlilik ile tabir edilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir