Rüyada Araba görmek

Rüyada Araba görmek

Rüyada araba görmek maddi konulara, seyahate, hayırlı evlada delâlet eder. Rüyada arabaya bindiğini görmek iş hayatında mevkinin artmasına işarettir.

Eğer rüyanızda arabadan indiğinizi gördüyseniz iş hayatında sorunlara ve mevki kaybetmeye işaret eder. Rüyada kaza yapan bir araba görmek meşgul olduğunuz işte tanınacağınıza ve itibar göreceğinize delâlet eder.

Eğer rüyanızda araba satın aldığınızı gördüyseniz hayatınızdaki değişimlere ve yeniliklere işarettir. Rüyada yüklü bir araba görmek zorlu işler için cesaretli ve güçlü olacağınıza işaret eder.

Eğer rüyanızda bir arabanın size çarptığını gördüyseniz maddi zenginliğe ve büyük bir miras sahibi olacağınıza delâlet eder.

Rüyada bir arabanın peşinden koştuğunu görmek iş hayatında düzensizliklere ve uzun süre işsiz kalınabileceğine işaret eder.

Nablusi'ye göre rüyada araba görmek rüya sahibinin geçimi için aldığı tedbire, arabaya bindiğini görmek devlet büyükleri tarafından görülecek desteğe, mevkinin yükselmesine ve iyi bir evlat sahibi olmaya delâlet eder.

Nablusi Rüya Tabirleri:

Rüya sahibinin geçimi için aldığı tedbiri gösterir. Çünkü araba, birçok parçadan meydana gelir. Çeşitli şeyler yüklenilerek bir yerden diğer yere nakleder.

Bir kime rüyada arabaya bindiğini ve arabanın kolları altında da birtakım insanlar olduğunu görse; rüya sahibinin onlara hükümdar olmasına veya hayırlı evlat sahibi olacağına rehberlik eder. Eğer bu rüyayı yolculuk yapma arzusunda olan bir kimse görse, yolculuğunun geri kalmasına ve işinin ağırlaşmasına delalet eder.
 

Araba, rüyada ona binen kimse için, Arap olmayan bir sultan tarafından gelecek izzet veya yüksekliğe veya erişilecek şerefe delalet eder. Bineceği arabaya yapışmış veya onun arkasına düştüğünü gören kimse, sultana uyar ve arabaya yapışarak aldığı kuvvet miktarı sultandan kuvvet alır.

Bir kimse ağır yük yüklenmiş bir bindiğini, halbuki o arabanın şekli binilecek bir şeyden başka bir şekilde olduğunu görse; o kimseye üzüntü ve keder isabet eder.

Bir kimsenin rüyasında at arabası görmesi; hastalığa, el arabası görmesi; zahmet ve meşakkat çekileceğine, çocuk ve bebek arabası görmesi; sıkıntı, keder ve geçim darlığına işaret eder.

Bir başka yoruma göre: Kişinin rüyasında bir arabaya bindiğini görmesi; büyük bir mevkiye yükseleceğine, bir arabadan indiğini görmesi; bulunduğu makamdan indirileceğine yani mevkisini kaybedeceğine, arabanın tekerleklerinin çıktığını görmesi; görevinden alınacağına, yahut da maddî ve mânevi zarara uğrayacağına işaretle yorumlanır. Hülâsa arabaya binmek, uzun ve zahmetli bir yolculuğa çıkılacağına işarettir.

Bakınız; Motorlu Araç.

Rüyada at arabası ile seyahat etmek: Hiç bir zaman bir arabaya sahip olunamayacağına işarettir.

Rüyada arabaya binmek: büyük bir mevki ye ulaşılacağına işarettir. Arabaya binmek işlerinizin iyiye gideceğine ve terfi edeceğinize işarettir.

Rüyada arabadan inmek: mevkii kaybına delalet eder.

Rüyada kaza yapmış bir Araba görmek: kısa süreli bir şerefe nail olmaya işaret eder.

Rüyada arabayı yüklü görmek: yapacağınız işlerle ilgili büyük bir cesaret duyacağınıza işarettir.

Dolmuş yapan arabaya binmek: güzel geçecek ticari amaçlı bir yolculuğa çıkacağınıza işarettir.

Rüyada Kaza yapmış araba görmek: büyük bir mevki sahibi olmaya işarettir.

Rüyada yuvarlanmış araba görmek: itibarınızın kısa süreli olacağına,

Araba altında kalmak: Büyük bir mirasa veya zenginliğe işarettir.

Rüyada arabanın peşinden koşmak: uzun süreli işsizliğe yorumlanır.

Rüyasında otomobil kullandığını görmek:bulunduğu iste basarili bir idareci olduğuna; memur veya isçi değil de halk dan biri ise, onlar tarafından sevildiğine ve becerikliliği yüzünden onların hükümetle olan islerinde aracılık yaptığına delalet eder.

Bir otomobilin içinde olduğunu görmek, bir suçtan dolayı tutuklanacağına ve sonra suçsuzluğu anlaşılarak tahliye edileceğine delalet eder.

Atlı araba, başarıya gidilecek anlamındadır. Otomobil ise sıkıntıya işarettir.

Otomobil kullanmak, kendi hatası yüzünden bir sorunla karşılaşacağı anlamına gelir.

Rüyada herhangi bir arabayı görmek, rüya sahibi için geçim hususunda aldığı tedbire işarettir.

Rüyada arabaya bindiğini görmek, büyük bir mevkiye erişmeye delâlet eder. Arabadan inmek bunun zıddı ile tabir olunur. Arabaya binmek hayırlı bir evlâda da işarettir.

Yine rüyada arabaya bindiğini görmek, devlet adamları tarafından gelecek izzet ve yüksekliğe veya erişilecek şerefe delâlet eder.

Rüyada araba vapuru görmek, hayırlı, sevinçli ve bereketli bir sefere işarettir.

Gıda yüklü araba: Gelirin artması ve kâr yapmaya.

Kaza yapmış araba: Büyük bir mevki sahibi olmaya. * Yuvarlanmış araba: İtibarınızın kısa süreli olacağına.

Arabanın peşinden koşmak: Uzun süreli işsizliğe.

Araba altında kalmak: Zenginliğe veya büyük bir mirasa işarettir.

Dolmuş yapan arabaya binmek: Zevkli ve ticari amaçlı bir yolculuğa çıkacağınıza işarettir.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir