Rüyada Ağıt görmek

Rüyada ağıt yaktığını görmek işlenen günahlara ve tövbe edilmesi gerektiğine delâlet eder. Eğer rüyanızda ölmüş bir kişinin ardından ağıt yaktığınızı gördüyseniz sıkıntıya veya kötü bir habere işarettir.

Rüyada matem veya matem yeri görmek kısa bir süre içinde çekilecek sıkıntıya, daha sonrasında rahata ermeye ve sorunsuz bir döneme girileceğine işaret eder.

Cabir Mağribi'ye göre rüyada daha önce ölen birinin yeniden öldüğünü ve yakınlarının başucunda ağıt tutup ağladıklarını görmek ölen kişinin ailesinin sıkıntı yaşayacağına, aynı rüya içinde akrabalarının sessizce ağladıklarını görmek ölen kişiden yana yakınlarının sevinç yaşayacaklarına delâlet eder.

Bir başka rivayete göre ise rüyada ağıt okuduğunu görmek etrafınızda yaşayan bazı insanların birbirlerinden ayrılacaklarına, rüyada ölen kişinin arkasından ücret karşılığında ağıt tutan kadınları görmek hane içinde meydana gelecek karışık ve sıkıntılı durumlara, kötü amellerde bulunmaya ve karşılaşılacak engellere, zorluklara delâlet eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir